Auta z exekuce jsou jednou z možností, jak můžete získat za dobré ceny kvalitní ojeté auto. V článku si podrobněji rozebereme nákup auta či motorky z exekuce.

Exekutor zabaví auta

V České republice má stále více lidí problém s exekucemi, exekutor často zabavuje i movitý majetek. A tak je často zabaveno exekutorem i auto. Auto rychle ztrácí svoji cenu a tak se je snaží exekutor co nejrychli prodat. Musí tak nabídnout výrazné slevy, aby byl o automobil nějaký zájem. Prodej auta se pak většinou koná formou dražby, ale mohou být zvoleny i jiné formy prodeje.

Posuďte kvalita automobilu

Určitě je důležité využít dní, kdy je možné si auto důkladně prohlédnout. Většinou to najdete na stránkách exekutorských úřadů. Je důležité se podívat v jakém je vozidlo stavu a podle toho také pak můžete určit cenu, za kterou se vyplatí ojeté auto koupit. Je potřeba si také dát moc velký pozor na různé skryté vady.

Kontrola jestli je exekuce ukončená

Velmi důležité je také sledovat jeslti je exekuce řádně ukončena. Někdy se dlužník exekuci brání a podává různá odvolání či žaloby. Je tedy důležité jestli jsou všecny spory již vyřešené. Pokud nejsou všechny spory ještě vyřešené, tak auto raději vůbec nekupujte. Mohlo by vám být později zabaveno, protože by bylo součástí exekuce. U nákup aut z exekuce je tedy třeba býti dostatečně opatrný.