Cash půjčka je takový druh půjčky, který je vyplácen v hotovosti na ruku. Proto také ten název Cash půjčka.

Co je to Cash půjčka?

Cash půjčka je půjčka, kterou poskytuje hlavně nebankovní sektor. Poskytuje jí velká řádka různých nebankovních společností. Ať už malé nebankovní společnosti, tak velké nebankovní společnosti. Svoje jména cash půjčka dostala díky tomu, že je poskytována na ruku v hotovosti. V poslední době se tato půjčka v ČR stále více rozšiřuje.

Cash půjčka bez ručení a ručitele

Cash půjčka je poskytovaná obvykle takovým způsobem, že nemusí dojít k ručení nemovitostí. Ve většině případů není nutné mmít ani žádného ručitele. Ono také najít v dnešní době ručitele je docela problém, lidé mají prostě strach. A už hodně lidem se takové ručení za půjčku nevyplatilo.

Výše hotovostních půjček dle druhy a typy

Hotovostní půjčky jsou nebankovním sektorem poskytované v různých výšších, vždy záleží na tom, jaká společnost půjčku poskytuje. Zjednodušeně to jde rozdělit do určitých skupin. Jedna skupina nebankovních společností poskytuje tyto půjčky pouze od 1000 Kč do výše 2000 Kč. Další skupina nebankovních společností pak poskytuje tyto půjčky od zhruba 3000 Kč až do výše 5000 Kč. Ale najdou se i takové nebankovní společnosti, které poskytují půjčky od 6000 Kč až do zhruba 7 500 Kč. Jen vyjmečně nějaká nebankovní společnost poskytuje takovou půjčku v nějaké větší výši.

Většinou není prověřován registr dlužníků

Cash půjčka je většinou i pro lidi se zápisem v registru dlužníků. Protože u takových půjček není vůbec prováděn náhled do registru dlužníků. Hlavně takoví lidé, si pak tuto půjčku často berou. Vždy je však třeba vědět, že tyto půjčky mají vysoké úroky a nejsou výhodné. A patří mezi drahé půjčky z nebankovního sektoru.