Pokud se chystáte na cestu do zahraniční – byť pouze na jeden den, rozhodně by vás cestovní pojištění mělo zajímat. Proč? Důvod je jasný – nikdy nevíte, co se vám na cestě může přihodit a pokud cestovní pojištění mít nebudete, můžete se dostat do opravdu velikých problémů a to nejen těch finančních. Jak ale cestovní pojištění vybrat a na co si dát při jeho výběru pozor?

Vše si důkladně promyslete

Ještě než si začnete sjednávat pojištění na cestu do zahraničí, na chvilku si sedněte a rozmyslete si, co vlastně budete na své dovolené dělat. Cestovní pojištění totiž může mít několik podob. Před jeho sjednáním si tedy vše rozmyslete – je to důležité zejména pro to, abyste se vyvarovali tomu,že budete platit nějakou tu část cestovního pojištění zbytečně. Pojišťovny totiž nabízení kromě klasického pojištění zdraví i celou řadu dalších druhů pojištění.

Stačí si vlastně jen vybrat

V nabídce je většinou i pojištění zavazadel (to se vám například vyplatí v případě, pokud cestujete letadlem, protože zde je riziko poškození zavazedel zvýšené), dále také speciální pojištění pro sportovní aktivity (to rozhodně musíte mít, pokud chcete na dovolené sportovat, vyplatí se to), pojištění pro opuštěnou domácnost nebo i pojištění odpovědnosti. Právě poslední pojištění se vyplatí snad nejvíce. Kryje totiž vámi způsobené škody. Záleží ovšem pouze na vás, které si vyberete. Pokud cestujete automobilem, rozhodně počítejte i s pojištěním auta.

Vše jde snadno na internetu

Výhodou současné moderní doby je také to, že pojištění lze sjednat i z pohodlí domova – a to prostřednictvím internetu. Stačí si připravit všechny potřebné materiály, vyplnit formuláře, což vám zabere jen málo času. Smlouva o pojištění vám potom přijde e-mailem. Cestou internetu jde v současné době sjednat například i pojištění vozidel. Cestovní pojištění rozhodně nepodceňujte a sjednejte si alespoň to minimální – jde tu v první řadě o vás!