Nákup auta v dražbě je stále častější. Velmi často se tak kupují auto, které byly původními majiteli zabaveno v exekuci. Dozvíte se více informací o dražbách aut v exekuci.

Zabavená auta

V dnešní době stále více lidí postihuje exekuce. Exekutor jim pak zabavuje často jejich majetek a často je zabaveno i auto. Exekutor se snaží movité věci zpeňěžit a tak se snaží auto co nejrychleji prodat. Auto se pak prodává v dražbě, kde je můžete koupit opravdu hodně levně a výhodně. Má to však samozřejmě také svá rizika a s tím je třeba dopředu počítat.

Před dražbou aut si auto prohlédněte

Velmi důležité je si před samotnou dražbou auto důkladně prohlédnout. Vždy jsou určné určité dny, kdy si můžete auto prohlédnout. Pokud autům tak úplně nerozumíte, tak je rozumné si sebou vzít někoho kdo vám poradí. Mohou vidět vady, které by jste vy jako laik vůbec neviděly.

Jak probíhá samotná dražba ?

Exekutor vypíše termín dražby. Nejprve se také nechá udělat znalecký posudek na auto a podle toho se pak také stanoví vyvolávací cena. Většinou se stanovuje u auta jako 1/2 odhadní ceny, kterou určí profesionální odhadce. Z toho je jasné, že auto můžete získat opravdu hodně levně. Dnes už je však na dražbách větší konkurence a tak není tak jednoduché získat auto za vyvolávací cenu a budete muset trošku přitlačit na pilu, pokud budete auto opravdu chtít.