Dražba nemovitostí v exekuci vám umožnuje velmi levně koupit rodinný dům nebo byt. Je však třeba být hodně opatrný. Více o dražbách najdete v samotném článku.

Prodej nemovitosti kvůli exekuci

Hodně lidí v Česku má různé exekuce, u některých lidí to dojde dokonce tak daleko, že jejich nemovitost je dražena v dražbě. Z výnosu dražby se pak zaplatí exekuce, kterou nařídil soudní exekutor. Dražby nemovitostí pořadají jak soudní exekutoři, tak soudy a finanční úřady.

Levná koupě bytu či domu

Dražba nemovitostí v exekuci vám umožní nakoupit si bydlení za opravdu dobré ceny. Vždy je udělán odhad ceny nemovitosti. Vyvolávací cena je pak určena jako 2/3 z této odhadní částky. Pokud není dražby napoprvé úspěšná, tak se vyvolávací cena snižuje na 1/2 odhadní ceny. Můžete tak koupit rodinný dům se zahradou nebo pěkný městský byt za velmi dobré ceny.

Dražba nemovitostí v exekuci: prohlídka nemovitosti

Před samotnou dražbou vámi vybrané nemovitosti by jste určitě měly zajít na prohlídku nemovitosti. Jsou vždy pořádané a určitě by jste toho měly využít. Je dobré si sebou vzít někoho kdo rozumí nemovitostem a dokáže vám fundovaně poradit. Je také důležité si pohlídat jestli nejsou na nemovitosti různá věcná břemena a další věci, které by vám mohly poté komlikovat váš život.

Dražba nemovitostí v exekuci online na internetu

Dnes už jde téměř každá dražba nemovitostí v exekuci dohledat přes internet. Najdete i různé webové portály, kde jsou jednotlivé dražby. Můžete si tak vybrat nemovitost, která se vám bude líbit a její cena se vám bude zdát pro vás přijatelná.