V článku se dozvíte jak probíhají exekuce a dražby nemovitostí. Pokud koupíte nemovitost v dražbě nemovitostí, tak můžete takovou nemovitost nakoupit opravdu hodně levně a za výhodných podmínek.

Dražby nemovitostí jsou často na konci exekuce

Dražby nemovitostí jsou často vyvrcholením exekuce, kdy dlužník nebyl schopen uhradit dluh, ani se domluvit na nějakých splátkách a tak dal exekutor jeho dům či byt do dražby nemovitostí. V dražbě nemovitostí jsou často prodány hodně pod cenou. Nejdříve však musí exekutor vaši nemovitost zablokovat na katastru nemovitostí. Pak může následovat exekuce a dražby nemovitostí.

Exekuce a dražby nemovitostí : znalecký posudek

Na prodávanou nemovitost je je vypracován znalcem odborný znalecký posudek. Poté je vydána dražební vyhláška. A díky ní se můžete vždy dívat, které nemovitosti budou prodávány v dražbě. Pokud se chcete zůčastnit aukci, tak musíte vždy složit určitou částku. V případě že v aukci nevyhraje, vám bude částka samozřejmě vrácena.

Výnos z dražby nemovitostí

Výnos z dražby nemovitostí je téměř vždy o hodně nižší, než kdyby jste nemovitost prodaly přes realitní kancelář. Z prodení ceny bude umořena exekuce. Případný zbytek vám bude vyplacen. Pokud prodejní cena nemovitosti nestačí na zaplacení exekuce, tak exekutor bude v exekuci pokračovat dále. To té doby, než bude zaplacena celá exekuce.