Exekučně zabaveno je napsáno na samolepkách, které exekutor lepí na věci, které si označuje pro příští exekuční zabavení.

Nálepky exekučně zabaveno

Exekutor lepí nálepky exekučně zabaveno téměř na všechno. Často ho ani nezajímá, že nějaká věc je někoho jiného (podle platných zákonů, musíte vy prokázat že věc je někoho jiného). Zákony jsou v České republice nastaveny hlavně pro exekutory, na dlužníky nikdy nebere vůbec ohled. Exekutoři si v Česku účtují doslova nehorázné poplatky. Za dlužnou částku 100 Kč můžete po exekuci zaplatit i 20 000 Kč.

Prodej věcí v dražbě

Zabavené věci z exekuce jsou poté prodávány v dražbě. Tam jsou prodávány opravdu hodně pod cenou, takže se stejně věšinou neumoří exekuce a exekuce pokračuje dále. Nadále platí exekuce na plat ale také exekuce na bankovní účet.

Vyhledejte pomoci při exekuci

Doporučuji se obrátit na různé občanské poradny, které působí v oblasti dluhů a exekucí. Když jím vaší situaci popíšete, tak se vám pokusí co nejlépe poradit a nabídnout vám dobré řešení pro vaši situaci. Hlavně se jedná o nezávislé poradenství a je to zcela zdarma.