Hypotéka bez dokládání příjmů je hypotéka na financování bydlení, u které by jste něměly muset prokazovat a dokládat své příjmy. Hypotéka bez dokládání příjmů je účelový úvěr, které nabízejí jak banky, tak třeba kampeličky.

Hypotéka na bydlení

Dnešní doba je blbá v tom, že většina lidí není schopna ze svého platu našetřit na vlastní bydlení. Většina lidí, tak musí pro financování svého bydlení využít hypotéku. Díky tomu mohou bydlet téměř ihned a hypotéku budou postupně několik desítek let splácet. Většina lidí si tedy hypotéku vzít, pokud chtějí někdy žít samostatně. Jinak to v dnešní době téměř nejde.

Hypotéka bez nutnosti dokládání příjmů

U hypotéky je vždy lepší doložit své příjmy, protože díky tomu pak budete mít nižší roční sazbu a díky tomu budete platit méně na ročních úrocích. Někteří lidé však mají malé své ofciální příjmy. Často je to například u podnikatelů, kteří uplatňují výdajový paušál. Na daňovém přiznání mají příjmy dost nízké, ale ve skutečnosti jsou tyto příjmy o dost vyšší. Příjmy uměle snižuje výdajový paušál, které využívá většina živnostníků.

Bankovní hypotéka bez dokládání příjmů

Hypotéka bez dokládání příjmů je účelová půjčka, která je dle mých průzkumů nejvýhodnější u bank. Banky nabízejí nejlepší podmínky. Některé banky však chtějí paradoxně i u tohoto druhu hypotéky dokazovat vaše příjmy. I přes jasný název hypotéky. Je jasné, že u hypotéky u které nemusíte dokládat příjmy, musí být zákonitě vyšší roční úrok, protože hypoteční banka jde jasně do mnohem většího rizika.

Zkuste hypotéky u kampeliček

Další možností pokud si chcete vzít hypotéku bez dokládání příjmů je hypotéka od kampeličky. Kampeličky (družstevní záložny) u nás mají strašně špatnou pověst. Ale dnes už jsou kampeličky přísně regulované a pod dohledem ČNB (České národní banky). Podmínky nejsou u kampeliček často vůbec špatné a někdy dokonce srovnatelné se stejnými hypotékami než u bank. Rozhodně jsou o hodně výhodnější, než třeba tyto hypotéky od nebankovních společností.