Hypotéka bez doložení příjmu je hypoteční úvěr určený pro lidi, kteří nechtějí prokazova výši svých oficiálních příjmů ze zaměstnání či podnikání.

Proč lidé nechtějí prokazovat své příjmy ?

Důvody toho, proč lidé chtějí využít hypotéku bez doložení příjmu a nechtějí prokazovat mohou být různé. Často jde o to, že v současnosti nemají žádné zaměstnání nebo mají takové zaměstnání kde velkou část výplaty dostávají bokem. Je to celkem běžné u servírek, kuchařů, číšníků, stánkařů atd. Hypotéka bez doložení příjmu je někdy zajímavá i pro podnikatele, kteří uplaťnují výdaje paušálem. Díky tomu mohou prokázat o hodně menší zisky než je tomu ve skutečnosti.

Hypotéka bez doložení příjmu od hypoteční banky

Hypotéka bez doložení příjmu je hypotéka, kterou je nejvýhodnější si vzít u nějaké hypoteční banky. Hypotečních bank u nás působí opravdu hodně, takže je z čeho vybírat. Hypotéka bez doložení příjmu má většinou 2x takový úrok jak běžná hypotéka u které by jste byly ochotni prokazovat své příjmy. Cena za to, že nechcete prokazovat své příjmy je tedy docela hodně vysoká. Vždy je ale lepší se obracet na hypoteční banky, než ne nebankovní společnosti a firmy.

Nebankovní hypotéka bez doložení příjmu

Hypoteční banky si dobře hlídají aby neposkytly půjčku lidem, kteří jsou zapsáni v registru dlužníků. Lidé kteří mají nějaký zápis v registru už nemají šanci u hypoteční banky uspět a budou se muset obracet na nebankovní společnosti a firmy. U těch jsou roční úrokové sazby ještě o hodně vyšší, ale zase poskytnou svoji hypotéku téměř každému kdo si o ní požádá.

Kolik vám půjčí ?

U hypotéky bez prokazování příjmů musíte počítat s tím, že vám půjčí maximálně půlku z odhadní ceny nemovitosti, kterou budete chtít ručit. Odhat musí udělat odborník, půjčí vám tedy zhruba z tohoto odborného odhadu.