Hypotéka bez registru je taková hypotéka u které se finanční společnosti při schvalování hypotéky nedívají do registru dlužníků. Díky tomu mohou hypotéku získat i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Jsem v registru dlužníků, mohu získat hypotéku ?

Klasické hypotéky a hypoteční banky jsou při schvalování žádosti o půjčku velmi přísné, takže pokud máte záznam v nějakém registru tak u hypotečních bank určitě neuspějete. Musíte tedy hledat takové společnosti, které neprověřují registry dlužníků a půjčí i lidem, kteří mají zápis v registru dlužníků.

Nebankovní hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je produkt zejména nebankovních společnosti. Právě nebankovní společnosti se zaměřují na klienti, kteří neuspějí u bank. Podobně je tomu u hypoték a tak nebankovní společnosti nabízejí svoje hypotéky bez registru u kterých je jedno, že jste zapsaní v registru dlužníků.

O kolik dražší bývají nebankovní hypotéky ?

Nebankovní hypotéky bývají téměř vždy minimálně dvakrát dražší než klasické hypotéky od hypotečních bank. Je třeba počítat s tím, že roční úroková sazba se může pohybovat i přes 10 procent. Tyto půjčky jsou dražší, protože při poskytování hypoték lidem, kteří mají záznam v registru jsou nebankovní společnosti do většího rizika. A pojištují se právě vysokým úrokem a dalšími poplatky.

Nebankovní společnosti : na kterou se obrátit

Nebankovních společností u nás působí opravdu hodně, takže je docela těžké vybrat tu správnou společnost u které si vezmeme hypotéku bez registru. Důležité je tomu věnovat dostatek času a pak určitě vyberete tu správnou nebankovní společnost.