Každý z nás se může dostat do situace, kdy potřebuje půjčit peníze. Půjčku si dnes můžete vzít vlastně na cokoliv- nejčastěji si lidé půjčují na nákup nových domácích spotřebičů, na nákup automobilu, ale stále častěji také na dovolenou nebo na pokrytí běžných nákladů na provoz domácnosti. Pokud si chcete půjčku vzít, musíte o tom přemýšlet. Využít totiž můžete hned několik typů půjček, které se od sebe liší podmínkami. Jaké půjčky se tedy nabízejí?

Půjčit si v bance nemusí být zrovna jednoduché

Dobrou zprávou je, že v současné době nabízí mnoho bank poměrně výhodné půjčky. Je ale nutné dobře vybírat. Nabídky jednotlivých bank se dost razantně liší. Nevýhodu půjčky v bance je, že banka většinou chce dokázání příjmu a zhodnocuje vaší finanční situaci. Pokud například máte zápis v registru dlužníků, nemáte ve většině případů na půjčku v bance nárok. Výhodu půjček v bance je ale poměrně nízký úrok a delší doba splácení. Výhodné také je, že pokud vám již existující půjčka v bance nevyhovuje, můžete využít refinancování úvěru, a tak ušetřit na splátkách. Pokud chcete mít půjčku od banky k dispozici kdykoliv, můžete si například zřídit kontokorent. Díky němu můžete peníze kdykoliv čerpat do mínusu a poté je zase splácet.

Vyplatí se půjčky u nebankovní instituce?

Jestliže potřebujete půjčit menší obnos peněz, molo by se vám vyplatit, pokud vsadíte na půjčku od nebankovní instituce. Nebankovní společnosti totiž nabízejí půjčky i v řádech několika tisíc korun. Jejich výhodou je, že můžete mít peníze na účtu téměř okamžitě a to vlastně do několika minut od schválení půjčky. Půjčit si můžete třeba i jen 2000Kč na zaplacení účtů.

Jaké další možnosti se nabízejí?

Využít můžete i další možnosti. Můžete si například půjčit peníze na směnku. V tomto případě buďte ale velice opatrní a dejte si pozor, co vše je na směnce napsáno. Vždy musí být uvedena doba, kdy a jakou částku vrátíte a také musí být přesně definovány případné sankce.