Pokud potřebujete půjčit peníze, máte hned několik možností, které můžete využít. Vždy byste ale měli dobře znát své finanční možnosti a být si jisti, že půjčku budete moci splatit včas. V opačném případě byste se mohli dostat do obrovských problémů. V tomto článku se seznámíme s tím, od koho a za jakých podmínek si je možné půjčovat peníze. Podíváme se také na podmínky smluv, jednotlivé možnosti a poradíme na, co si dát při vyřizování půjčky pozor.

Od koho si půjčit?

Peníze

Peníze

Pokud si chcete půjčit peníze, máte vlastně čtyři možnosti. První možností je, zajít do banky. Půjčku ale v bance nedostane každý. Banky si ověřují příjmy, a tak například matky na mateřské, senioři či studenti nemají šanci získat půjčku v bance. Banky například zajímavá registr dlužníků a to, či v něm jste či nejste evidováni. Půjčení si v bance má ale jisté výhody. Většinou si banky neúčtují vysoké úroky a splátky je možné nastavit i na několik let.

Rychle i několik tisíc!

Jestliže si potřebujete půjčit peníze rychle, můžete využít krátkodobý úvěr od nebankovních institucí. V České republice jich působí hned několik, takže možnosti jsou. Výhodou půjčky u nebankovní instituce je, že dostanete peníze i do několika hodin od doby, kde jste podali žádost. Půjčit si můžete například i jen 1000Kč. Menší nevýhodou může být, že peníze musíte zpravidla vrátit do 30 dní. Dobu si přitom můžete volit sami. Další možností, jak rychle získat peníze je, půjčit si od soukromého investora nebo také od známých. Půjčka od soukromého investora může být i dlouhodobá, což je její jistá výhoda. Pokud si půjčujete od známých nebo od rodiny, vždy buďte velmi opatrní, ne vždy to dělá dobrotu.

Na co si dát pozor?

Nezáleží na to, od koho si peníze půjčujete. Vždy musí být sepsána řádná smlouva a v ní musí být jasně definované podmínky. Musíte vždy vědět, do kdy musíte dlužnou částku vrátit a kolik celkově zaplatíte. Vždy musíte mít také jasno ve vaší finanční situaci.