Zaměříme se na to, jaké existují finanční půjčky. Odpovíme vám na otázku jaké existují finanční půjčky? Tak pojďme na to.

Finanční půjčky od banky

Bankovní finanční půjčky jsou stále ty nejvýhodnější půjčky na Českém trhu. Banky mají v Česku velkou tradici a lidé jim věří. Lidé si často berou půjčku u banky u které mají vedený běžný bankovní účet. Banky nabízí jak účelové hypotéky, tak také různé neúčelové půjčky. Nabízí také kontokorenty a různé kreditní karty. A stále více lidí si oblíbila kreditní karty.

Finanční půjčky od kampeličky

Hned za bankami jsou kampeličky neboli družstevní záložny. Dříve měly družstevní záložny docela špatnou pověst, ale jejich pověst se postupně zlepšuje. Jejich půjčky jsou jen o trošku méně výhodné než klasické půjčky u banky. Kampeličky také často poskytují americké hypotéky, což jsou neúčelové hypotéky, kdy peníze z takové hypotéky můžete použít opravdu na cokoliv. Často se používají na přefinancování úvěrů a půjček.

Finanční půjčky od nebankovních společností

Když lidé chtějí půjčku a neuspějí ani u banky ale ani u družstevní záložny, tak se pak obracejí na nebankovní sektor k nebankovním společnostem. Nebankovní společnosti nabízejí svoje půjčky právě takovým lidem, kteří neuspěly s žádostí o půjčku. U nebankovních společnosti jsou o hodně horší podmínky půjček než u dvou předchozích uvedených možnostech.

Co je důležité při braní půjčky?

Řekneme si jednolitvé věci, které jsou důležité při braní půjčky:

  • jak velkou půjčku budete potřebovat - spočítejte si to pěkně dopředu
  • jak velkou měsíční splátku si můžete dovolit – také je potřeba si to propočítat dopředu
  • roční úrok - prostudujte si v jaké výši se pohybuje roční úrok u půjčky
  • vždy je nutné prečíst smlouvy – vždy je nutné si pořádně pročíst smlouvu. Nedělejte chybu jako většina lidí, že si smlouvu vůbec nepročtete. Nenechte se zmanipulovat k rychlému podpisu.