Rychlá půjčka je poměrně novou službou, která si ale rychle našla místo ve světě financí a stala se dost populární. Rychlá půjčka je označení pro půjčku, kterou poskytují nebankovní instituce a od běžné bankovní půjčky se liší v mnoha ohledech. Představíme si její základní podmínky a poradíme, kdy se skutečně vyplatí.

Rychlost je velká přednost

Peníze

Peníze

Rychlá půjčka (jak již napovídá její název) je výjimečná způsobem a podmínkami, za kterých je možné ji získat. Někdy je označována také pojmem okamžitá půjčka, protože peníze můžete opravdu mít na účtu téměř okamžitě – třeba i v den, kdy jste o půjčku zažádali. Specifická je i v tom, že o ní zažádáte online. K jejímu vyřízení také zpravidla nemusíte dokládat žádné dokumenty, není nahlíženo do registru dlužníků a nemusíte ani dokládat příjem.

Kdy se rychlá půjčka vyplatí?

Díky tomuto typu půjčky můžete získat spíše menší obnos – zpravidla je to od 1 000Kč do 15 000Kč. Mnoho lidí ji proto využívá jako jistý typ půjčky před výplatou a hradí s ní různé poplatky, právě pro tento účel byl tento typ půjčky stvořen. Dají se s ní ale pokrýt i jiné nečekané výdaje jako je například rozbitá pračka apod. Vhodná je pro všechny – rychlou půjčku mohou využít pracující, ale třeba i senioři, studenti, matky na mateřské dovolené nebo i nezaměstnaní.

Výběr není radno podcenit

Pokud se pro rychlou půjčku rozhodnete, musíte si dát velký pozor na to, u koho si peníze půjčujete. Různé instituce totiž nabízí různé podmínky, které nejsou vždy férové. Mezi osvědčené patří například omega půjčka, kterou poskytuje DOLLAR FINANCIAL CZECH REPUBLIC s.r.o. Tuto půjčku můžete získat do 60 minut, nemusíte dokládat příjem a požádat o ni můžete 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Půjčit si můžete 1 500Kč až 10 000Kč a dobu splácení si nastavit na 15 nebo až na 30 dní.