V dnešním článku se podíváme lichvářským půjčkám pěkně na zoubek. Řekneme si o nich co nejvíce informací.

Půjčky od lichváře

Půjčování peněz má určitou posloupnost, když si lidé berou půjčku poprvé, tak si půjčují u banky. Někteří lidé však mají problém se splácením půjčky a tak se dostanou do registru dlužníků. Pak už si tedy musí půjčovat u nebankovních společností a když už jim nechtějí půjčit ani drahé nebankovní společnosti, tak se někteří lidé obracejí i na lichváře, kteří nabízejí pekelně drahé půjčky. A právě na tyto půjčky je zaměřen dnešní článek.

Lichvářské půjčky bez registru i bez příjmů

Lichvářské půjčky jsou docela často poskytovány zcela bez prověřování. Není tak výjmečné, že jsou takové půjčky poskytované i lidem, kteří mají zápis v registru a zároveň nemohou prokázat své příjmy. Protože buď žádné příjmy nemají nebo pracují načerno a nemohou tak oficiálně prokázat své příjmy. Lichváři však půjčí doslova a do písmena každému.

Úroky jsou značně vysoké

Lichvářské půjčky jsou obvykle pěkně drahé půjčky. Je tedy třeba určitě počítat s tím, že úroky budou pěkně vysoké. A kdyby jste si vypočítaly i RPSN, tak by bylo doslova šíleně vysoké. Ale i tak se najde dost lidí, kteří si takovou půjčku vezmou. Je to s podivem, ale je tomu opravdu tak. Často jsou to lidé, kteří jsou v zoufalé situaci a tak si půjčí doslova za každých podmínek.

Lichvářské půjčky a úvěry si neberte

Závěr dnešního článku musí být jasný. Lichvářské půjčky si nemá smysl brát, protože jsou prostě moc drahé a jejich úroky jsou moc vysoké. Taková půjčka se prostě nemůže vůbec nikomu vyplatit. Navíc by mohlo díky této půjčce reálně hrozit, že by jste se mohly postupně dostat do ještě větších finančních potíží.