Existuje stále více nebankovních společností, které poskytují malé půjčky a úvěry. Dnes si blíže představíme tento druh půjček z nebankovního sektoru.

Malé nebankovní společnosti

Malé nebankovní půjčky poskytují zejména malé nebankovní společnosti, ale také soukromé osoby. Tyto společnosti se snaží půjčky poskytovat lidem hodně rychle. A tak nabízejí lidem výplatu peňez z půjčku na ruku v hotovosti. Pro hodně lidí to je lákavé v o tom, že nemusejí čekat až se provede bankovní převod. Ukázkou takové půjčky může být třeba expres půjčka bez doložení příjmu, která bývá poskytována do 24 hodin.

Půjčky často jistí směnkami

Malé nebankovní společnosti téměř vždy jistí svoje půjčky směnkami. Zde je důležité zmínit, že za řádné splacení směnky pak ručíte celým svým majetkem. Podepsání směnky je výhodné hlavně pro věřitele, pro dlužníka to není výhodné v žádném případě. Ukázkou takové půjčky může být třeba nebankovní půjčka na směnku bez poplatku u které musíte podepsat směnku.

Finské půjčky

Finské půjčky si lidé berou jako půjčky před výplatou. Peníze z této půjčky musíte nebankovní společnosti zase hodně rychle vrátit. Jedná se tedy o půjčku na hodně krátkou dobu. Existuje buď SMS půjčka na účet nebo SMS půjčka, kdy vám peníze budou vyplaceny pomocí poštovní poukázky.