Dostat se do dluhových problémů skutečně není nic výjimečného. Jsou to především půjčky s vysokými úroky a dalšími poplatky, které ženou řadu lidí do takzvaných dluhových pastí, kdy se každým dnem obávají příchodu exekutorů.

Celou situaci však může zachránit oddlužení, které je pro každého člověka zákonnou možností, jak se dluhů poměrně snadnou cestou zbavit. Samozřejmě i zde platí, že je dobré obrátit se na odborníka, který dokáže kvalifikovaně pomoci v celém procesu, a jehož zárukou je nejenom seriózní, ale i bezplatné jednání. V takovém případě může být oddlužení fyzické osoby poměrně snadnou záležitostí, kdy se tak konečně přestanete bát toho, kdo u vašich dveří zazvoní příště.

Exekutoři ani věřitelé na vás nemohou

V případě, že žádost o oddlužení podáte, a soud ho schválí, můžete si konečně oddychnout. Právě v ten den na vás již nikdo z věřitelů nemůže, a vy jste si tak zachráníte nejenom svůj majetek, ale často i svůj vlastní dům. Po celou dobu, co oddlužovacím procesem procházíte, totiž hradíte dle stanoveného splátkového kalendáře, který jste si domluvili právě se soudem. Samozřejmě podmínkou úspěšného procesu je jeho plnění, a to bez jediného zaváhání. Jinak riskujete to, že se celý proces opět zastaví, a vy jste zase na začátku.

Částku není třeba zaplatit celou

Tou největší výhodou, kterou osobní bankrot přináší, je však zcela určitě to, že nemusíte splatit veškeré dluhy, které máte. V závislosti na vašich možnostech – tedy na výši příjmu či dalším majetku je totiž stanoven již zmíněný splátkový kalendář. V mnoha případech tak stačí zaplatit pouze 30% celkové částky, která vznikne po spojení dluhu, a vy můžete zase vstoupit do života s čistým štítem. V tomto ohledu vám samozřejmě opět nejlépe poradí odborník, na kterého je zkrátka dobré se obrátit. Rozhodně není ostudou vyhledat pomoc.