Současná nestabilní doba, ve které snad nikdo nemá jistotu dlouhodobé a hlavně dobře placené práce, bohužel hodně nahrává tomu, že se vlastně každý člověk může dostat do vážných finančních problémů. Řeč je hlavně o nemožnosti splácet závazky jako jsou půjčky či hypotéka. Pokud dlužíme a nesplácíme, hrozí exekuce. Každý se tak může dostat do krizové situace a skončit na ulici. Řešení se naštěstí i v tomto případě nabízí.

Úplné oddlužení je možné

Řešením je úplné oddlužení, které se provede prohlášením osobního bankrotu. Je to vlastně jediná šance, jak se jako dlužník můžete zbavit dluhů a vyřešit tak velmi tíživou finanční situaci. Vyhlášení osobního bankrotu je ale poměrně složitá věc, kterou musí projednat a schválit soud. Je tedy vhodné, si dobře prostudovat všechny podmínky, za kterých je možné osobní bankrot vyhlásit. Nabízí se i lepší varianta – a sice obrátit se na odborníky, kteří se na oddlužení specializují.

Pomocná ruka se vyplatí

Na pomoc při vyřizování osobního bankrotu se specializuje Centrum oddlužení BRNO nebo také Centrum oddlužení PRAHA. Na obou místech najdete zkušené advokáty a hlavně také insolvenční správce, kteří nejlépe vědí, jak musí žádost o osobní bankrot vypadat a jaké náležitosti musí mít. Pravdou je, že společnost má doposud 100% úspěšnost při kladném vyřízení všech žádostí, takže pokud máte problémy, není lepší místo, kde vám mohou profesionálně pomoci.

Kdy je vyhlášení osobního bankrotu možné?

Vyhlášení osobního bankrotu nemůže jen tak udělat každý. Protože se jedná o proces, na jehož konci je úplné oddlužení, musí osoba, která o osobní bankrot žádá, splnit celou řadu různých podmínek. Musí například prokázat svůj úpadek, nesmí být podnikatel a mít zaměstnance, musí mít poctivý záměr, nemít záznam v trestním rejstříku a mnoho dalších. O vyhlášení osobního bankrotu vždy rozhoduje soud, proto je nutné všechny podmínky splnit a žádost vhodně sepsat.