Nebankovní půjčky na směnku jsou půjčky z nebankovního sektoru, které poskytují nebankovní společnost a firmy. Nebankovní půjčky na směnku jsou jištěné směnkou, takže pokud budete tyto půjčky chtít získat tak budete muset podepsat platnou směnku.

Co je to směnka ?

Směnka se používá k ručení různých druhů půjček. Vy na směnce podepíšete, že půjčky do určitého data v pořádku splatíte. Za tento svůj slib poté ručíte celým svým veškterým majetkem. Pokud vám tedy někde nabízí i půjčku bez směnky, tak si jí radši vemte s velkou pravděpodobností pro vás budou výhodnější. A to podle mě dosti výrazně.

Musí vám být alespoň 18 let

U nebankovní půjčky na směnku stějně jako u každé jiné půjčky, vám musí být více než 18 let, jinak vám půjčka nebude poskytnuta. Musíte také prokázat vaší totožnost. K tomu vám poslouží dva doklady o vaší totožnosti. Můžete využít občanský průkaz a rodný list.

Kde najdete nabídky na nebankovní půjčky na směnku ?

Nabídky na různé nebankovní půjčky na směnku od nebankovních společností můžete hledat jak v inzertních novinách, tak klasických novinách. Pokud se pohybujete pravidelně na internetu, tak se také podívejte na různé půjčkové inzertní weby. Můžete vystavit vaši vlastní poptávku, nebo můžete reagovat na zadané nabídky. Nabídky tam zadávají různé menší nebankovní společnosti a dále také soukromé osoby.

Na co si dát pozor u této půjčky ?

U nebankovní půjčky na směnku si dávejte pozor hlavně na tyto věci:

  • vyše ročního úroku
  • vyše RPSN
  • sankční poplatku
  • poplatky za vedení úvěrového účtu
  • rozhodčí doložka