Malé nebankovní společnosti se často zaměřují na problémové klienty, kterým již banka neschválila žádost o půjčku.

Nebankovní půjčky

Ano, opravdu se dá říci, že nebankovní půjčky z nebankovního sektoru jsou především pro problémové klienty. Když je totiž klient dostatečně bonitní a nemá zápis v registru dlužníků, tak si vezme půjčku u klasické banky v bankovním sektoru. Z toho pak jasně vyplývá, že na nebankovní společnosti a frimy pak zbývají hlavně ti potenciálně více problemoví klienti. A takto je trh v Česku rozdělen.

Menší přísnost u nebankovních společností

Obecně se dá říci, že nebankovní společnosti jsou při schvalování půjčky o hodně méně přísné než banky. Hlavně teď v krizi, jsou banky hodně přísné a půjčí jen lidem s vysokým příjmy. U nebankovních společností často stačí nižší příjmy a proto také pak takové půjčky dostane větší procento lidí. Protože jim budou takové půjčky narozdíl od banky schváleny.

Velké a malé nebankovní společnosti

Když už se chcete obracet na nebankovní firmy, tak se určitě obracejte pouze na ty velké nebankovní společnosti. Velké nebankovní společnosti jsou pod větším dohledem než ty malé. U malých nebankovních společností je strašně velké riziko, že by jste se mohly spálit. Je tedy nutné oslovovat pouze velké a zavedené společnosti, které působí na Českém finančním trhu již mnoho let.

Výše ročního úroku, podmínky a sankce v úvěrové smlouvě

U nebankovních firem je třeba počítat s vyšším ročním úrokem než u bank. Stejně tak RPSN (roční procentní sazba nákladů) bude vycházet o hodně vyšše než u bank. Ve smlouvách o půjčce je pak dobré si pohlídat jednotlivé podmínky. Dávejte si pozor také na různé sankce a pokuty za pozdní splácení. Často bývají nepřiměřeně tvrdé. Ale základem by určitě mělo být si smlouvu pořádně přečíst. Stále se najde dost lidí, kteří smlouvu podepíšou bez toho, aniž by si takovou smlouvu vůbec pořádně pročetly.