O nebankovních registrech se v současné hodně mluví. Fungují především jako nástroj pro firmy, které si skrze ně ověřují bonitu klientů. Měli byste vědět, že právě nebankovní registr dlužníku Solus můžete využít i ve váš prospěch. Co je Solus, jak funguje a jak ho využít? Vše podstatné jsme zjistili pro vás.

Co je nebankovní registr dlužníku Solus

Nebankovní registr dlužníku Solus je sdružením společností. Byl vytvořen již v roce 1999 a jeho cílem je v první řadě přispívat k tomu, aby nedocházelo k předlužování klientů. Má za cíl i prevenci zvyšování počtu dlužníků. Umožňuje také zvýšit vymahatelnost dluhů. Seznam dlužníků Solus také dává společnostem šanci, aby snížily riziko, že se spojí s podvodným klientem. Členy registru jsou společnosti z různých oborů. Jsou to hlavně nebankovní společnosti, které poskytují rychlé půjčky, firmy poskytující telekomunikační služby, dodavatelé plynu a elektřiny, dále také banky a jiné instituce. V rámci registru vlastně sdílí informace o nedůvěryhodných klientech.

Zdroj velmi cenných informací

Solus v současné době nabízí registr fyzických i právnických osob. Obsahuje také registr IČ. Velkým pomocníkem je pro firmy i registr neplatných dokladů. Zde je možné najít informace o zneužití občanských i jiných průkazů. Obsahuje data z oficiální databáze Ministerstva vnitra České republiky i informace od občanů, jejichž doklady byly zneužity. Další částí je registr třetích stran a také insolvenční registr.

I pozitivní stránka

Součástí systému Solus je i pozitivní registr. V rámci něj si společnosti předávají informace o zodpovědných klientech, se kterými je dobré podnikat. Pro každého je určitě dobré vědět, zda se v registru jeho jméno nachází či nikoliv. Pokud ano a je zde zařazeno neprávem, může každý zažádat o výmaz ze Solusu.