Z rozvojem internetu se postupně začaly rozvíjet i různé online půjčky přes internet. V dnečním článku se zaměříme především na Online půjčky do 5000, což jsou malé půjčky poskytované pouze do výše 5000 Kč.

Online půjčky přes internet

Internet se stává stále běžnější součástí našeho dne. Na to reagují i různé společnosti, které poskytují půjčky a úvěry. A stále více společnosti nabízí pohodlné online půjčky přes internet. Pro lidi je to dobré hlavně v tom, že si mohou o takovou půjčku zažádat online přes internet a nemusí běhat někam na pobočku.

Bankovní i nebankovní půjčky

Online půjčky do 5000 Kč vám poskytnou jak klasické banky z bankovního sektoru, tak také nebankovní společnosti z nebankovního sektoru. Opět tady platí, že půjčky od bank jsou o hodně výhodnější než nebankovní půjčky. Měly by jste si tedy raději vzít půjčku u banky, budete mít o hodně lepší podmínky a nižší roční úrok.

Potvrzování příjmů a registr

Pokud zvolíte půjčky od banky, tak musíte počítat s tím, že budete muset pomocí potvzení o výši příjmů prokázat vaše příjmy z vašeho zaměstnání. U bank si také důsledně ověřují, jestli náhodou nemáte nějaký zápis v registru dlužníků. Ať už se jedná o bankovní registr dlužníků či nebankovní registr dlužníků SOLUS.

Tipy a rady pro online půjčky do 5000

Na závěr vám přidáme ještě pár rad a typy:

  • půjčku si berte raději od banky
  • všechny nabídky si podrobně srovnejte a porovnete jejich podmínky. Vyberte si tu nejlepší půjčku
  • u takové malé půjčky je možné lepší využít půjčky od rodiny nebo přátel
  • můžete využít také kreditní kartu nebo kontokorent
  • ale vůbec nejlepší by bylo si žádnou půjčku nebrat a kupovat si jen to na co máte