V dnešní době má stále více lidí problémy s exekucemi. Hledají pomoc při exekuci, ale toho často využívají různé podvodné společnosti, které je chtějí dostat do ještě větších finančních problémů. V článku se dozvíte kdo vám může pomoci během exekuce.

Když dojde dopis od exekutora

Když dojde od exekutora dopis od exekuci, tak je to pro spoustu lidí šok. Spousta lidí vůbec nevědělo, že se na ně nějaké exekuce chystá. Bylo by ale chybou to nijak neřešit, exekuce se musí řešit rychle. Takže co nejdříve kontaktujte svého exekutora. Máte také šanci se ještě odvolat, proto je důležité nijak nevyčkávát. A hned začít exekuce nějak řešit.

Pozor na oddlužovací společnosti

Rozhodně bych vás chtěl upozornit, aby jste se neobracely na různé oddlužovací společnosti či nebankovní společnosti, které nabízejí že vám pomohou při exekuci. Ve většině případů vám však nijak nepomohou, spíše vás dostanou do ještě větších finančních problémů. Proto se na takové společnosti vůbec neobracejte.

Opravdová pomoc při exekuci ? Občanské poradny

Pokud hledáte opravdovou pomoc při exekuci, tak by jste měly navštívit některou z občanských poraden, které se zabývají dluhy a exekucemi. Takové poradny jsou dnes v každém větším městě. Tam vám nezávisle poradí a nastíní vám jak by se mohla vaše situace. Dobré je zajít do poradny co nejdříve, hodně lidí návštěvy poradny odkládá. A ve chvíli kdy se tam odhodlají zajít, tak už bývá většinou pozdě. Do občanské poradny tedy zajděte co nejdříve ?

Co všechno vás může potkat během exekuce ?

Exekutor na začátku velmi často udělá exekuce na účet. Veškeré bankovní účty budou poté zablokované a exekutor s nich bude strhávat peníze na exekuce. Velmi častá je také exekuce na plat z vašeho zaměstnání. V článku postup exekutora je přesně popsáno jak exekutor postupuje při provádění exekuce.