Někdy se v životě dostaneme do situace, kdy jsme totálně bez finančních prostředků. Do takových problémů se může dostat každý. Máte vyšší výdaje než jste předpokládali a problém je na světě.

Někdy se také může stát, že se vám porouchá nějaký domácí spotřebič, jako je pračka, myčka nebo televizor a vzhledem k vašemu napjatému rodinnému rozpočtu nemáte kam sáhnout, aby jste mohli koupit spotřebič nový. Případně byste si chtěli koupit nějakou finančně náročnější věc, ať už je to zařízení do bytu nebo cokoli jiného a tolik peněz najednou prostě nedáte dohromady.

Kde si půjčit?

Ve všech těchto případech vám nezbývá prakticky nic jiného než si půjčit. Většina lidí si klidně může půjčit od rodiny nebo přátel, ale ruku na srdce, do takové trapné situace se dostat moc lidí nechce. Proto existují půjčky. Půjčit si můžete od banky, ovšem musíte počítat s poměrně dlouhým procesem schvalování a dokládáním spousty dokumentů, potvrzení a dokladů. Banky také většinou požadují ručitele, doklad o výši příjmu a pořádně si vás prolustrují v registrech dlužníků.

Dobrou alternativou jsou nebankovní půjčky

Pokud se vám takové řešení nelíbí, ale peníze potřebujete, nezbývá nic jiného než se obrátit na společnosti, které poskytují nebankovní půjčky. Takových společností je poměrně mnoho a mají mnohem jednodušší podmínky i celý schvalovací proces. Většinou u nebankovní půjčky nepotřebujete ručitele, doklad o příjmu a často takové společnosti nenahlížejí ani do registrů. Vypadá to mnohem snadněji, ale přesto je potřeba na něco upozornit. Tak jako je tomu všude, i zde existuje velké množství nesolidních poskytovatelů půjček, kteří nabízejí své produkty za poplatky, nemají transparentní podmínky pro sjednávání svých produktů a většinou nabízejí vysoké úroky, které si v mnohém nezadají s lichvou.

Vyberte si renomovanou společnost

Při výběru nebankovní společnosti je tak nanejvýš důležité dokázat se orientovat na trhu a pídit se po informacích o konkrétní společnosti. Nejlepším řešením v případě nebankovních půjček je, když se obrátíte na solidní a zákazníky prověřenou společnost s velkým množstvím kladných referencí. Jednou z takových společností je například Home Credit.