V dnešním článku se dozvíte jak máte správně postupovat pokud potřebujet půjčit. V dnešní době potřebuje půjčit peníze stále více lidí. V dnešním článku si řekneme jak na to.

Spočítejte si jak velkou půjčku si vzít ?

Před tím, než si vezmete jakoukoliv půjčku, by jste si měly dobře spočítat jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit pravidelně měsíčně splácet. Podle toho pak může volit výši půjčky. Spousta lidí totiž zapomíná na to, že budou muset půjčku opět vracet. Stačí se tedy sepsat měsíční příjmy a měsíční výdaje. Pak od měsíčních příjmů odečtete měsíční výdaje a hned vidíte, kolik peněz vám vlastně měsíčně zbývá. Teď už víte, jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit. Podle toho můžete volit výši půjčky.

Potřebuji půjčit: kde si vzít půjčku ?

Pokud potřebujete půjčit, tak by jste se měli prvně obracet určitě na banky. Banky nabízí u všech půjček mnohem lepší podmínky, než třeba nebankovní společnosti. U banky tedy můžete počítat s nižšími ročními úroky a celkově lepšími podmínkami. Banka je také záruka určité jistoty a určitého standartu chování. Určitě si tedy berte půjčky od banky.

Projděte si úvěrovou smlouvu

Spousta lidí stále dělá obrovskou chybu v tom, že podepisují různé smlouvy, které si před tím vůbec nepřečetly. U půjček je hodně důležité, aby jste si písemnou úvěrovou smlouvu vždy pořádně pročetly. Budete tak přesně vědět, na jaké podmínky banky vlastně přistupujete. Podle mě je ideální si úvěrovou smlouvu vzít domů a prostudovat si jí v klidu domova.

Na co myslet kdy si bereme půjčku ?

Uvedeme si na závěr pár věcí na které myslet, pokud si bereme nějaké půjčky:

  • sestavte si váš osobní finanční plán (nebo rodinný finanční plán)
  • spočítejte si výši měsíční splátku
  • prostudujete si nabídky půjček jednotlivých bank v České republice
  • nikdy neberte první nabídku
  • sežeňte si potvzení o vašich příjmech z práce, budete je potřebovat pro prokázání bonity
  • poždejte o půjčku. Buď osobně na kamenné pobočce nebo přes telefon, mobil či internert
  • peníze z půjčky většinou dorazí na váš bankovní účet. Některé banky však umožnují výplatu peněz z půjčky v hotovosti.