Někteří lidí si vzaly hypotéku a po čase zjistí, že už jí nezvládají splácet. A tak můžete vidět inzeráty typu: přenechám hypotéku bez odstupného atd. Více v samotném článku.

Přenechání hypotéky někomu jinému

Hypotéku si bere docela hodně lidí, ale ne každému se podaří celou hypotéku splatit. Někteří lidé po čase zjistí, že je splacení hypotéky příliš zatěžuje a tak se rozhodnou hypotéku někomu přenechat. Dnes už to není takový problém jak tomu bývalo dříve. Dnes se jde s hypotečními bankami v pohodě domluvit na přepisu hypotéky na někoho jiného.

Stav nemovitosti

Pokud vám někdo přenechá hypotéku, tak je důležité si pořádně zkontrolovat stav nemovitosti, kterou budete přebírat. Je dobré si sebou vzít sebou i kamaráda, protože více očí více vidí. Podle stavu nemovitosti můžete poté zhodnotit jestli je pro vás vůbec výhodná na sebe přepsat hypotéku.

Přenechám hypotéku : kontrola smlouvy o hypotéce

Důležité je si zkontrolovat nejen nemovitosti (ať už byt či rodinný dům) ale také hypoteční úvěr, které na sebe budete přebírat. Je důležité si důkladně přečíst úvěrovou smlouvu a nastudovat si veškeré podmínky. Podle toho můžete zjistit jestli je to pro vás výhodné.

Přenechám hypotéku : nabídka a inzeráty

Dolů do komentářů pod článek můžete přidávat svoje nabídky a inzeráty typu: Přenechám hypotéku.