Na internetu můžete najít spoustu nabídek typu „Půjčím své peníze“. Dozvíte se kdo takové nabídky vlastně vystavuje a co jsou takové půjčky vlastně zač.

Inzeráty a nabídky typu „Půjčím své peníze“

Inzeráty půjčím své peníze můžete najít téměř na všech inzertních serverech. Ať už se jedná o obecné inzertní servery nebo o půjčkové inzertní servery. Někdy jsou vystavovány pod jinými názvy jako: soukromé půjčky či půjčky od soukromých osob.

Kdo takové půjčky poskytuje

Za nabídkami půjčím své peníze se často skrývají půjčky od soukromých osob. Jedná se o různé soukromé osoby, které poskytují malé půjčky na vysoký úrok. Roční úrok je ještě o hodně horší než třeba u nebankovních společností. Ještě horší jsou samotné podmínky půjčky. Podmínky jsou tedy opravdu hodně nevýhodné.

Jištění směnkou

Většinou jsou tyto půjčky jištěné směnkou, pokud chcete tedy získat nějakou takovou půjčku, tak musíte soukromé osobě podepsat směnku. Směnka vás zavazuje ke splacení, protože za směnku ručíte celým svým majetkem. Tedy třeba i nemovitostí. To spousta lidí neví. Směnka je pro věřitele výhodná, protože může v případě problémů se splácením peníze lépe vymáhat nebo vyhlásit exekuci.

Neberte si půjčky z nabídek „Půjčím své peníze“

V žádném případě by jste si neměly brát jakékoliv půjčky z nabídek „Půjčím své peníze“. Tyto půjčky se prostě nevyplatí a spíše vás dostanou do ještě větších finančních potíží. Navíc tyto půjčky často poskytují neseriózní osoby, takže i s tím pak mohou být různé problémy.