Půjčka od lichváře je taková půjčka, které by jste se měli obrovským obloukem vyhnout. Jsou to půjčky, které když uvidí člověk se základní finanční gramotností bude jen nevěřícně kroutit hlavou, co je vůbec možné.

1 půjčka od lichváře zkazila mnoho lidem

Stačí jedna půjčka od lichváře a za chvíli se vám může život obrátit úplně naruby. Když si půjčujete peníze tak postupujete po linii banky -> nebankovní společnosti -> soukromí investoři. Pak už následují jen lichváři, jejich půjčky jsou většinou tak nastavené, že se z nich dokonce života nevyhrabete. Půjčka od lichváře vám může negativně poznamenat zbytek vašeho života. A proto na vás důrazně apeluji, nikdy si neberte žádné půjčky od lichváře či lichvářů. Spousta lidí se touto radou neřídila a se zlou se potázali.

Půjčka od lichváře – předcházet můžete tím že budete číst smlouvy

Žádná půjčka od lichváře by neměla šanci pokud by lidé opravdu četli celé smlouvy jak se má. Jenže někteří lidé dokáží podepsat pod tlakem naprosto cokoliv, aniž by si smlouvu alespoň přečetli. Úplně každou smlouvu, které budete v životě podepisovat si celou přečetěte a pokud nebudete něčemu ve smlouvě rozumět, tak smlouvu také nepodepisujte. Nenechte na sebe během podepisování smlouvy (psychicky tlačit). Lichváři zkouší různé triky jak donuti lidi, aby smlouvy rychle podepsali a hlavně aby je nečetly. Protože pokud by si smlouvu někdo přečet tak by takovou smlouvu nemohl nikdy v životě podepsat.

Půjčka od lichváře – předcházet můžete i zvyšování finanční gramotnosti

Půjčka od lichváře je také důsledkem toho, že spousta lidé nemá vůbec žádnou finanční gramotnost. A to by měl být v dnešní době základ. Získát základní finanční gramotnost není zase tak těžké, zvláště v dnešní době když je díky internetu všude spoustu informací. Stačí hledat a můžete svou finanční gramotnost neustále zlepšovat.

Půjčka od lichváře – lichva je mimo zákon

Lichva je dokonce tresný čin a může být také po zásluze potrestána. Ale vy už teď víte, že půjčka od lichváře je špatná a vy si jí nebudete nikdy brát.