Někteří lidé nechtějí z rozličných důvodů vůbec dokládat své příjmy a tak raději volí půjčky bez dokládání příjmu, což jsou půjčky u kterých pak vůbec nemusíte prokazovat své příjmy. V dnečním článku se bližše rozepíšeme právě o těchto půjčkách.

Doklad příjmů

U klasické půjčky je vždy třeba nutné doložit příjmy. Ať už se jedná o příjmy z práce či příjmy z podnikání. U podnikání je většinou potřeba doložit alespoň 2x daňová přiznání. V práci vám potvrzení o výši vašich příjmů vydá vaše účetní ze mzdové účtarny. V České republice je však stále vicí lidé, kteří nechtějí prokazovat své příjmy a tak chtějí půjčky bez dokládání příjmu, u kterých nemusí prokazovat své příjmy.

Proč lidé nechtějí dokládat své příjmy?

Mohou je k tomu vést různé důvody. Někteří lidé jsou opravdu bez práce a tak nemohou doložit své příjmy, protože prostě žádné příjmy nemají. Dále se pak může jednat o lidi, kteří jsou vedení na úřadu práce, ale mají nějaký příjem bokem. A i tito lidé nemohou oficiálně prokázat výši svého příjmu. Další možností jsou lidé, kteří pracují za minimální mzdu a zbytek mzdy dostávají na ruku. Oficálně tedy mohou prokázat pouze malou mzdu.

Kdo poskytuje půjčky bez dokládání příjmu ?

Už se občas najdou i nějaké klasické banky, které poskytují půjčky bez dokládání příjmu. Ale u bank je to zatím spíše vyjímka. Tyto půjčky u nás poskytují především různé nebankovní společnosti z nebankovního sektoru. U nebankovních společností je třeba počítat s tím, že tam budou o dost horší podmínky než u klasických bank.

Na co myslet, než si opravdu vezmete půjčku

Na co by jste měly myslet, před tím než si opravdu vezmete půjčku:

  1. Opravdu potřebujete půjčku ?
  2. Nemohly by vám půjčit známí nebo rodina?
  3. Jak velkou půjčku budete potřebovat?
  4. Jak velkou měsíční splátku půjčky si můžete dovolit?
  5. Opravdu nemůžete doložit výši svých příjmů?
  6. Na co půjčku potřebujete?
  7. Není lepší si na věc postupně našetřit?
  8. Prověřily jste si nebankovní společnost u které si půjčku berete?
  9. Přečetly jste si důkladně úvěrovou smlouvu o půjčce?