Dneska svoji pozornost zaměříme na různé půjčky do 20 tisíc. Tyto půjčky mají ve svých nabídkách jak klasické banky, tak také nebankovní společnosti. Dozvíte se kde je výhodnější si vzít tuto malou půjčku.

Malá půjčka

Lidem často stačí úplně malá půjčka a nepotřebují si brát žádnou velkou půjčku. Výhodou takové půjčku je, že bude rychle zaplacena a budou tam nízké splátky. Lidé často tyto půjčky využívají na různé spotřebiče, které jim odejdou. Ať už je to televize, počítač, notebook, pračka, myčka, mrazák, lednička atd. Někteří lidé nemají vytvořené vůbec žádné úspory a tak musejí šáhnout k půjčce.

Bankovní půjčky ve výši 20000 Kč

Banky jsou stále jistotou v oblasti půjček. U banky se však připravte na to, že budete muset řádně doložit své příjmy pomocí potvrzení o výši příjmů. Pokud podnikáte, tak je třeba dodat 2x daňová přiznání potvrzená od finančního úřadu. Začínajicí podnikatelé budou mít u bank většinou smlovu. Banky se také podívají do registru dlužníků, jestli jste neměly nějaké ty problémy se splácením předchozích půjček a úvěrů.

Nebankovní půjčky ve výši 20 tisíc Českých korun

Nebankovní společnost budou muset zvolit zejména lidé, kteří nemohou doložit své příjmy nebo mají zápis v registru dlužníků. U nebankovních společností budete mít vyšší roční úrok a celkově jsou tam horší podmínky než třeba u klasických bak. První volbou by tedy vždy měly být samozřejmě bankovní půjčky.

Rady a tipy když si berete půjčku

Přečtěte si naše rady a tipy ohledně půjčování peněz:

  • Půjčujte si jen na užitečné věci, které jsou opravdu nezbytné.
  • Tvořte si finanční rezervy, ať si půjčky už nemusíte vůbec brát.
  • Berte si půjčky raději od bank než od nebankovních společností a firem.
  • Vždy si pořádně pročtěte a prostudujte úvěrovou smlouvu o půjčce či úvěru. Je to velmi důlelžité.
  • Nastavte si trvalý příkaz pro splácení půjčky, ať se nemusíte o nic starat.
  • Je třeba tam dát správný variabilní symbo, aby se mohla platba správně spárovat.