Pujčky do výplaty na složenku jsou většinou poskytovány ve formě SMS půjček, kdy jsou vám peníze vyplaceny přes poštovní složenku na pobočce České pošty.

Předvýplatové půjčky

Předvýplatové půjčky se tady v České republice v poslední době hodně rozšířily. Jedná se o půjčku, které jsou určené lidem, kteří neumí hospodařit se svými penězi a peníze jim dojdou již před dalším výplatním termínem. Takto si mohou půjčit peníze před výplatou a měly by to pak splatit ze své došlé výplaty. Proto jsou také tedy tyto půjčky krátkodobé, třeba jen na 2 nebo 3 týdny. Nejedná se tedy půjčky na nějakou dlouhou dobu.

Jak fungují pujčky do výplaty na složenku?

Pujčky do výplaty na složenku fungují tím způsobem, že prvně musíte o půjčku zažádat. Většinou je to možné přes SMSku nebo si najdete stránky nebankovní společnosti a na těchto stránkách si přímo vyplníte žádost o takovou půjčku. Oni vám pak půjčku buď schválí nebo naopak neschválí. Pošlou vám pak do vašeí stránky poštovní složenku a tato poštovní složenka vám pak bude vyplacená na každé pobočce České pošty, poté co tam předložíte občanku (OP).

Výše půjček

Pujčky do výplaty na složenku bývají většinou poskytované v jednotkách tisíc. Největší skupina nebankovní společností poskytují tyto půjčky v rozmezí 2500 Kč až 5000 Kč. Určitá část společností poskytují tyto půjčky od zhruba 4000 Kč do 7000 Kč. Pak jsou tady také společnosti, které poskytují svoje půjčky od zhruba 12000 Kč do 15 tisíc Kč.

Není prověřován bankovní registr dlužníků ani SOLUS

U tohoto druhu půjček většinou není vůbec prověřován bankovní registr dlužníků nebo nebankovní registr dlužníků SOLUS. Dá se tedy říci, že tyto půjčky často dostanou i lidé, kteří mají již zápis v registru dlužníků. A v dnešní době má stále více lidí problémy s tím, že mají zápis v registru dlužníků. Výmaz z takového registru dlužníků pak trvá několik let.