Půjčky ihned na účet jsou půjčky, které by vám měly být zaslány na váš bankovní účet. Takový typ půjček poskytují jak banky, tak také různé nebankovní společnosti či soukromé osoby.

Výplata peněz na bankovní účet

V dnešní době je běžnou věcí, že jsou peníze z půjček či úvěrů vypláceny přímo na bankovní účet. Většina Čechů má svůj bankovní účet a peníze si poté pohou snadno vybrat ze svého bankomatu. Případně můžete zaplatit v obchodech svojí platební kartou, to už záleží jen na vás.

Bankovní půjčky ihned na bankovní účet

Půjčky ihned na účet poskytují i banky. Zaleží však hodně na tom, co si představuje pod pojmem ihned. V dnešní době je možné od bank získat menší půjčku již do 24 hodin. I banky se musí v dnešní době snažit a tak nabízejí i takto rychlé půjčky. Zatím však takové rychlé půjčky, nabízí pouze pár bank. Ale myslím, že se počet bank, které takové půjčky poskytují bude postupně rozšiřovat. U bank dostanete solidní roční úroky a ucházejicí podmínky v úvěrové smlouvě.

Více rizikové jsou půjčky od nebankovních společností

Mnohem více nebezpečné je brát si různé půjčky ihned na účet od nebankovních společností, které působí v nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti se prostě zaměřují na méně bonitní klienty a proto pak také jejich půjčky a úvěry mají o hodně vyšší roční úroky než třeba právě u bank. O podmínkách ve smlouvě se často také vůbec nedá říci, že by byly nějaké moc výhodné.

Co si promyslet před tím než si vezmu půjčku ?

Co všechno potřebujete promyslet, před tím než si vezmete nějakou půjčku:

  • jak velkou půjčku vlastně potřebujete ?
  • bude se jednat o účelovou nebo neúčolovou půjčku ?
  • jsem ochoten néčím ručit ?
  • na jaký roční úrok jsem ochoten přistoupit ?
  • potřebuji si vůbec brát půjčku ?
  • řeší tato půjčka nějak moji situaci ?