Před tím, než si vezmete nějakou půjčku, tak by jsme si jí měly důkladně propočítat. Měly by jste si také dobře propočítat, jestli budme vůbec na takovou půjčku mít.

Život na dluh

Lidé si stále více oblibují život na dluh. Většina lidí si už netvoří vůbec žádné rezervy a žijí na dluh. Nebaví je čekat až si na něco našetří a chtějí mít všechno hned. A tak když něco chtějí, tak si to prostě vezmou na půjčku. A už pak neřeší, že to budou muset také několik dalších měsíců splácet. To jim často dojde až později.

Sestavte finanční plán

Před tím, než si vezmete půjčku, by jste měly sestavit finanční plán. Díky finančnímu plánu se dozvíte, jak na tom vlastně jste finančně. A jestli si můžete půjčku vůbec dovolit a případně jak vysoká měsíční splátka půjčky je pro vás ještě přijatelná. Na jednu stranu sepiště všechny měsíční příjmy pěkně po jednotlivých položkách. Na druhou stranu pak sepíšte všechny měsíční výdaje, opět pěkně po položkách.

Kalkulačka půjček online přes internet

Dnes má každá banka na svých stránkách různé kalkulačky. Můžete si tak přesně spočítat jak vysokou měsíční splátky budete platit u jednotlivých měsíčních splátek. Dozvíte se také kolik celkově přeplatíte a jaké bude finále RPSN vaší půjčky. To vše během pár vteřin a jednodušše přes internet. Nemusíte tedy složitě oběhávat kamenné pobočky bank. Vše si spočítáte pohodlně přes net.