Půjčky na nemovitost jsou hojně používané při půjčování větší sumy peňez. Můžete se jednat o účelovou i neúčelovou půjčku. V samotném článku se dozvíte více o půjčkách na nemovitost.

Kdy využít půjčky na nemovitost ?

Půjčky na nemovitost se hodí využít zejména, když si chcete pořídit vlastní bydlení. Dnešní doba je velmi těžká a málo mladých si dokáže našetřit na svoje vlastní bydlení v hotovosti. Hodně lidí si tedy musí na svoje vlastní bydlení nějakým způsobem půjčit. Půjčky na nemovitost však nemusí být jen účelové, mohou se použít i v případě, že potřebujeme půjčit velkou sumu peňez a jsem ochotni zastavit nemovitost. Peníze z této půjčky pak můžete použít na cokoliv.

Účelové půjčky na nemovitost

Účelové půjčky na nemovitost slouží právě k financování bydlení. Peníze můžete tedy použít pouze na bydlení. Ať už se jedná o koupi nového bytu, koupi rodinného domku či opravy domku. Nejčastěji se používá klasický hypoteční úvěr. Roční úrok u hypotečního úvěru je okolo 4 %. Hypotéku si můžete vzít na delší častové období (třeba i 30 let) a tak můžou být měsíční splátky relativně malé.

Další možnosti u účelové půjčky na nemovitost

Jako účelová půjčka na nemovitost vám také poslouží úvěr ze stavebního spoření. Stavební spoření má snad téměř každý, většina lidí ho používá pouze ke spoření svých úsporů. Stavební spoření je však skvělé i na úvěry na řešení vašeho bydlení. U stavebního spoření je výhoda, že máte po celou dobu splácení stejný úrok. Takže výše vaší pravidelné měsíční splátky se v čase nebude měnit, podle výše úroků.

Neúčelové půjčky na nemovitost

Neúčelové půjčky na nemovitost se nazývají také někdy americká hypotéka. Tento název vznikl dle toho, že tento druh hypotéky je velmi oblíbený v Americe. Jedná se o to, že ručíte svou nemovitostí a díky tomu můžete získat vysoký úvěr na docela slušný úrok. Většina bank poskytují tyto půjčky do výše 70 procent odhadní ceny vaší nemovisti. Když odhad bude 2 000 000 Kč, tak vám banka půjčí plných 1 400 000 Kč.