OSVČ je zkratka osoba samostatně výdělečně činná. V článku se zaměříme na půjčky pro OSVČ. Přece je u živnostníků to funguje trošku jinak než u klasikých zaměstnanců.

Půjčky pro OSVČ

Většina finančních institucí chtějí doložit příjmy svých nových klientů. U běžných zaměstnaců se to dělá tak, že doloží potvrzení o výši svých měsíčních výplat. OSVČ žádné měsíční výplaty nemá a proto se to dělá pomocí daňového přiznání. Často je nutné doložit 2x poslední daňová přiznání. Každé lidé, kteří podnikají pouze krátkou dobu mají často smůlu, nebo nezískají tak výhodou půjčku, jak by ve skutečnosti mohly.

Bankovní půjčky pro živnostníky

Jako u všech půjček, i u těchto půjček pro živnostníky platí, že je nejlepší si vzít půjčku od banky. Banky mají nejlepší podmínky a tak vás tam půjčka vyjde nejlevněji. U banky bude nutné doložit ty 2x daňová přiznání. A zároveň nesmíte být zapsaní v registru dlužníků. Vždy si totiž prověřují jestli nemáte náhadou negativní zápis v registru dlužníků.

Začínajicí živnostník chce úvěr

Pokud chce začínajicí živnostík úvěr nebo půjčku od banky, tak má většinou smůlu. Je to hlavně tím, že začínajicí živnostník nemůže doložit ty dvě poslední daňová přiznání. V tomto případě bych zkusil ještě kampeličky (družstevní záložny), v poslední době nabízejí výhodné půjčky. A jsou o hodně výhodnější než různé půjčky od nebnkovních společností a firem.

Půjčka na podnikatelský plán

Půjčka na podnikatelký plán (bussine plán) není v Česku moc rozšířená. Používá se pouze v realitách a v jiných oborech do toho banky nechtějí moc jít. V těchto případech je lepší si najít nějakého investora. Dáte mu určitá procenta a získáte peníze. Zase ale přijdete o část vašeho podnikání. To už je však jen vaše rozhodnutí.