Půjčky pro podnikatele jsou půjčky určené podnikatelům, OSVČ a firmám. V článku se dozvíte více informací o různých půjčkách pro podnikatele a firmy.

Peníze do podnikání

Někdy potřebujem naše podnikání více rozjet a tak by jsme si chěly vzít nějaké půjčky pro podnikatele. Jedná se o externí financování vašeho podnikání. Možností může být také zkusit nějaké soukromého investora, který vám poskytne pro začátek nějakou investici. Ale pokud se nechcete o zisk s nějakým dělit, tak si vemte raději půjčky pro podnikatele.

Co musíte splňovat u půjčky pro podnikatele ?

U půjčky pro podnikatele vám musí být více než 18 let. Většinou je také doložit dvě minulá daňová přiznání. Banky také často žadají potvrzení o bezdlužnosti u státních institucí (finanční úřad, zdravotní pojištovna, správa socilního zabezpečení). Liší se to dle toho jestli je jedná o bankovní či nebankovní půjčku pro podnikatele.

Bankovní půjčky pro podnikatele

Půjčky pro podnikatele od bank mají vždy výhodnější úrokovou sazbu a RPSN. Téměř vždy je tedy lepší si vzít půjčku u klasické banky. U banky je však někdy docela těžké takovou půjčku získat, hlavně pro začínajicí podnikatele. Banky vyžadují téměř vždy dvě daňová přiznání, takže začínajicí podnikatelé u bank téměř jistě neuspějí. Šanci mají pouze v případě, že budou stavět nemovitosti.

Nebankovní půjčky pro podnikatele

Půjčky pro podnikatele od nebankovních společností z nebankovníh sektoru mají vždy výrazně větší úrok než půjčku u banky a je třeba s tím počítat. Dejte si také dobrý pozor na rozhodčí položky ve smlouvách. Půjčky pro podnikatele jsou lépe dostupné i pro začínajicí podnikatel, protože tato půjčka nemá tak přísná kritéria, jako například půjčky u bank.