Půjčky pro Slováky jsou speciální půjčky určené lidem ze Slovenské republiky, kteří žijí u nás. V článku se dozvíte více o jednotlivých půjčkách pro Slováky.

Proč vznikly speciální půjčky pro Slováky ?

Se Slovenskem jsme dříve tvořily jeden stát s názvem Československo. I po rozdělení státu na samotné státy Česká republika a Slovenská republika u nás zůstala žít hodně Slovenských občanů. Slováci u nás tvoří velkou část cizinecké menšiny. I tito lidé mají občas problém se svými financemi a potřebují si půjčit nějaké finanční prostředky. Na to reagovali finanční společnosti a nabízí speciální půjčky pro Slováky.

Co musíte splňovat abyste získaly půjčky pro Slováky ?

Půjčky pro Slováky jsou pro společnosti poskytujicí o něco více nebezpečné než klasické půjčky Čechům. Společnosti tedy často vyžadují abyste měli trvalý pobyt na území České republiky. Dále se podmínky liší dle toho jestli se jedná o klasickou bankovní půjčku, nebo se obrátíte na nebankovní sektor. Více o těchto půjčkách se dozvíte na řádcích níže.

Bankovní půjčky pro Slováky

Půjčky pro Slováky od bank získáte jen pokud máte trvalý pobyt na území České republiky. Dále musíte mít stálou práci a nesmíte být ve zkušební době. Musíte mít také dostatečný příjem a tento příjem musíte doložit potvrzením o výši vašich příjmů. Toto potvrzení vám vydají na vašem pracovišti v mzdové účtárně. Dále je také důležité pro schválení, abyste nebyly v registru dlužníků. Pokud tyto podmínky splníte, tak u banky určitě získáte půjčku.

Nenankovní půjčky pro Slováky

Půjčky pro Slováky od nebankovních společností jsou určeny hlavně pro lidi, kteří neuspěli u klasických bank. Nebankovní společnosti právě na tyto klienty čekají. Nebankovní společnosti většinou také vyžadují potvrzení o o tom, že máte trvalý pobyt na území České republiky. Některé však nepotřebují vidět výši vašich příjmů a nemusíte tedy nosit potvrzení o výši vašich oficiálních příjmů. Existuje i docela dost nebankovních společností, které poskytují půjčky bez toho aniž by prověřily jestli máte nějaký škraloup v registru dlužníků.