Půjčky pro studenty jsou půjčky přímo určené studentům. Studentům na středních školách, VOŠ a VŠ.  V samotném celém článku se dozvíte více o různých půjčkách a úvěrech pro studenty.

Proč vznikly půjčky pro studenty ?

Půjčky pro studenty vznikly v reakci na to, že hodně studentů má problém vyjít s peňezi. Na některých náročných školách není možné chodit na brigády, protože škola vyžaduje velkou přípravu. A pokud nejsou rodiče dostatečně bohatí a nemohou si dovolit dítě dostatečně podporovat, tak jsou studenti často nuceni využít nějaké půjčky pro studenty. Někteří studenti chodí na brigády, ale stejně jim to nestačí a občas by si také potřebavali půjčit. Časté také je, že studenti půjčky splatí, když chodí během prázdnin intenzivně na brigády.

Půjčky pro studenty v podobě kontokorentu

Kontokorent je jistou formou půjčky pro studenty. Pokud máte běžný bankovní účet u banky, tak většina z nich podporuje studenský kontokorent. To znamená, že si sjednáte, že budete moci jít na vašem běžném bankovním účtě do mínusu. Většina bank sjednává kontokorent do výše 20 000 Kč. Většinou má také kontokorent určité bezplatné období, když splatíte půjčené peníez z kontokorentu v tomto bezplatném období tak se jedna o půjčku zdarma. Po vypršení bezplatného období, však nastupují vysoké úroky. Kontokorent je tedy třeba dobře používat a peníze vždy splatit v bezplatném období. Kontokorent nabízí například Česká spořitelna, Komerční banka další banky.

Klasické půjčky pro studenty

Klasické půjčky pro studenty jsou poskytovány už ve větších částkách. Zhruba do 300 000 Kč. Banky v tomto případě využadují aby vám byl ručitelem jeden z rodičů. Tyto půjčky pro studenty mají relativně nízký úrok, ale zase vám musí ručit jeden z rodičů. Mnohdy to je však jediná šance, jak můžete student získat u banky nějakou půjčku.

Nebankovní půjčky pro studenty

Existují samozřejmě i nebankovní půjčky pro studenty od nebankovních společností. Tyto půjčku jsou však většinou pro klienty výrazně nevýhodné a tak doporučuji si půjčky od nebankovních společností vůbec nebrat. Půjčky u nebankovních společnosti bývají často značně vyoské a jsou tam i další podmínky.