Někteří lidé nechtějí z různých důvodů, aby jim peníze došly na jejich bankovní účet, ale chtějí aby jim byly půjčky vyplaceny v hotovosti. Hodně finančních společnosti takovou možnost nabízí.

Hotovost je král

Někteří lidé si stále nezvykly na elektronické peníze a využívání bankovních účtů a jsou raději, když mohou s penězi disponovat pěkně v hotovosti. Lidé mají pak pocit, že mají opravdu něco v ruce. Zatímco na bankovním účtu se pouze zvýší čísilko. I z těchto důvodů někteří lidé požadují, aby jim mohla být půjčka vyplacena v hotovosti.

Bankovní či nebankovní půjčka

První volbou by měla být vždy banka a jejich bankovní půjčky. Bankovní půjčky jsou o hodně výhodnější než nebankovní půjčky. I banky vám vyplatí peníze z pokladny přímo v hotovosti. Nemusíte tedy vůbec na nic čekat a můžete s penězi ihned disponovat.

Účelová či neúčelová půjčka

Účelová půjčka se využívá v případech, kdy máme přesně stanovený účel na co budou peníze z půjčky použití. Mezi nejvíce známou účelovou půjčku patří bezesporu hypotéka. Spousta lidí si mohlo vlastní bydlení dovolit jen díky hypotéce. Neúčelové půjčky jsou naopak dobré v tom, že peníze můžete použít na cokoliv. Později už se nikdo nebude dívat na to, za co jste peníze z půjčky vlastně utratily.

Podmínky a nastavení půjčky

Je třeba se dívat hlavně na to, aby byl u půjčky nízký roční úrok. Důležité jsou však i další podmínky. Například možnost předčasného splacení, sankční poplatky a pokuta a poplatky za vedení úvěrového účtu. Tyto poplatky mohou úvěr zcela zbytečně o hodně prodražit.