V článku se dozvíte více informací o registru dlužníků a o tom jestli je možné nahlížené do tohoto registru dlužníků.

Registr dlužníků – ochrana před neplatiči

Dříve banky ani nebankovní společnosti žádné registry nevyužívaly, začli se jim však množit lidé kteří své úvěry nesplácely. Banky si tak nechaly vytvořit bankovní registr dlužníků, jsou do něho zapojeny všechny banky. Banka se tak můžete tedy vždy podívat jestli jste neměly problémy se splácením svých dřívějších úvěrů a půjček. Chrání se tak před možnými problémovými klienty.

Registr dlužníků: je možné nahlížení ?

Do registru dlužníků mají přístup hlavně finanční instituce, kterou jsou do tohoto registru zapojeni. Ty mohou své požadavky zasílat online a většinou to trvá pár vteřin. Běžné fyzické osoby nemohou přímo do registru dlužníků nahlížet. O tom, že jsou v nějakém registru dlužníků se tak často lidé dozví až v bance, když jim není schválena půjčka a řeknou jim, že mají záznam v registru.

Výmaz z registru dlužníků

V registru dlužníků jsou problémí klienti vedeni docela dlouho. K vymazání z registru dlužníků dojde až po 3 letech po zaplacení závazku. 3 roky jsou velmi dlouhá doba. A lidé se pak často obracejí na společnosti, které poskytují půjčky bez registru.