SOLUS je asi nejvíce známý seznam dlužníků (registr dlužníků). V článku se dozvíte více informací o seznamech dlužníků.

Seznam dlužníků pomáhá finančním institucím

Seznam dlužníků pomáhá různými finančním institucím s tím, aby se mohly efektivně bránit před případnými problémovými klienti. V tomto případě před lidmi, kteří by jim nesplácely jejich půjčky a úvěry. A oni by si pak musely peníze docela sloužité vymáhat. Proto finanční instituce raději problémovým klientům vůbec nepůjčují. Protože si to vždy ověří v registru dlužníků.

Existuje nějaký registr dlužníků online zdarma ?

V současné době neexistuje žádný registr dlužníků online zdarma, nemůžete se tedy nikde na internetu zdarma podívat na váš záznam v registru dlužníků. Pokud se budete chtít podívat na váš záznam v registru dlužníků, tak budete muset požádat příslušnou společnost o dodání výpisu z registru dlužníků. Pak vám dojde poštou. Nezapomínejte však na to, že v Česku je více registru dlužníků.

Nahlížení do seznamu dlužníků

Nahlížení do seznam dlužníků bylo již dříve rozebráno v článku registr dlužníků nahlížení. Podívejte se tedy na tento článek a najdete v něm veškeré informace o tom, jak můžete požádat o výpis z registru dlužníků. Dozvíte se komletní kuchařku, jak máte bod po bodu postupovat.

Seznam dlužníků SOLUS

Seznam dlužníků SOLUS jsem si již blíže představily v článku SOLUS registr dlužníků. Využívají ho zejména nebankovní společnost a nebankovní instituce z nebankovního sektoru.