Pokud někomu půjčujete své peníze, tak by jste se určitě neměly spoléhat pouze na ústní dohodu, ale měla by být určitě sepsána smlouva o půjčce peněz v písemně podobě. V článku najdete i vzor ke stažení zdarma.

Smlouva o půjčce peněz

Stále hodně lidí dělá tu základní chybu, že při půjčování peněz často dělají tu chybu, že spoléhají na ústní dohodu. Často se totiž jedná o půjčku kamarádovi. Znáte však přísloví, že pokud nechcete už nikdy vidět kamaráda, tak mi poskytněte půjčku. Určitě vám tedy radím při půjčování peněz vždy sepsast písemnou smlouvu o půjčce peněz. Přece jen co je psáno to je psáno.

Co by měla Smlouva o půjčce peněz obsahovat ?

Na samém začátku by měla smlouva o půjčce peněz obsahovat informaci o tom, že je sepsaná podle občanského zákoníku. Uvedou se přesné informace o obou stranách. Tedy jak o věřiteli, tak o dlužníkovi. Uvede se přesná částka, která byla dlužníkovi půjčena. Musí se také uvést jak vysoká částka má být vrácena a jakým způsobem bude probíhat takové vrácení půjčky. Do smlouvy můžete také ustanovit různé sankce a pokuty v případě, že dojde k nesplácení půjčky.

Smlouva o půjčce peněz vzor ke stažení zdarma

Smlouva o půjčce peněz vzor je ke stažení zcela zdarma například zde!. Jedná se o soubor ve fomátu .doc. Takže ho můžete jednodušše upravit a případně doplnit další údaje. Pak až budete mít vše hotové, tak stačí smlouvu o půjčce peněz vytisknout na vaší tiskárně. Pak už dojde jen k vyplnění na místě s dlužníkem.