SMS půjčka je pohodlná půjčka poskytovaná přes SMS. Žádost si však můžete podat i přes internet. Jedná se nebankovní půjčku, která je poskytovány opravdu hodně rychle. V článku se můžete dozvědět více důležitých informací o SMS půjčkách.

Finská půjčka

SMS půjčka má svůj původ ve Finsku. Proto se také někdy můžete setkávat také s názvem Finská půjčka. Někdy se také používá název severské půjčky, to je proto že tyto půjčky jsou oblíbené hlavně v severských státech. SMS půjčka oslovila občany těchto zemí: Dánsko, Norsko, Švédsko, Island atd. Postupně se ale rozšiřuje i do dalších států. Je poskytovány i u nás v České republice.

SMS půjčka : jaký je úrok ?

SMS půjčka společnosti Ferratum má dopředu jasně nastavený úrok. Za každých půjčených 1 000 Kč zaplatíte poplatek 250 Kč. Půjčíte si tedy třeba 10 000 Kč a zaplatíte poplatek ve výši 2 500 Kč. Úrok je tedy značně vysoký. Je také důležité vědět, že se jedná o hodně krátkdobé půjčky. Půjčku musíte splatit již do 21 dní. SMS půjčka je myšlena tak, že by jste jí měly vždy splatit ze své další výplaty.

Nový žadatelé o SMS půjčku

Nový žadatelé, které zaujme SMS půjčka si mohou zažádat o půjčku ve výši 1 000 Kč nebo 2000 Kč. Poprvé jim také budou peníze zaslány pomocí poštovní poukázky, aby se prověřila jejich totožnost. Peníze si tedy můzete tedy s poukázkou vyzvednout na každé pobočce České pošty. Ověření zakazníkům pak společnost posílá další půjčky přímo na bankovní účet, pokud si to klienti přejí.

Mobil půjčka

SMS půjčka je dobrá v tom, že si o ní můžete zažádat buď pomocí jediné SMSky. Ještě jednodušší je vyplnit rovnou žádost na internetu. To je rychlejší a nebudete vás to stát ani korunu. Žádost je krátká a vyplnění vám zabere pár minut.