SMS půjčky se v Česku rozšířily docela rychle a většinou fungují i jako SMS půjčky bez registru ihned, což znamená, že takovou půjčku mají šanci získat i lidé, kteří již mají nějaký ten zápis v registru dlužníků. Řekneme si více informací o tomto druhů půjček.

SMS Finské půjčky ze severu

SMS půjčky vznikly až v dalekém severském Finsku. Vznikly tam jako půjčky o které jste si mohly zažádat jednodušše přes mobilní telefon pomocí SMSky. Dnes už šla doba trošku dopředu, takže je možné si o tyto půjčky žádat i online přes internet pomocí krátkého formuláře. Žádost přes SMSku využívají v dnešní době pouze lidi, kteří neumějí s internetem.

SMS půjčky jsou poskytované bez prověrování registru dlužníků

SMS půjčky bez registru ihned jsou různými společnostmi poskytovány bez toho, aniž by se tyto společnosti dívaly do registru dlužníků, jestli tam máte nějaký zápis či ne. Do registru dlužníků se může dostat každý, kdo měl problémy se splácením svých dřívějších půjček či úvěrů. A vymazání trvá několik let po uhrazení dlužné částky. Takže někteří lidé, pak musejí vyhledávat tyto půjčky, u kterých není vůbec prověřován registr dlužníků.

V jakých výších jsou poskovány tyto půjčky

SMS půjčky bez registru ihned jsou většinou rozděleny podle toho, jestli jste si u nich již braly půjčky. Nebankovní společnosti většinou novým klientům půjčí pouze 500 Kč, 1000 Kč nebo maximálně 2000 Kč. Když už jste u nich ověřený zákazník, tak vám pak půjčí i nějaké větší sumy. Takže to pak jsou půjčky ve výši 4000 Kč, 8000 Kč, 9000 Kč či maximálně 16000 Kč. Ale každá nebankovní společnost má vždy trošku jiné podmínky.

Důležité informace o SMS půjčkám

Na závěr uvádíme v bodech několik důležitých informací o SMS půjčkách:

  • jsou to drahé půjčky s vysokým ročním úrokem
  • půjčky musíte rychle vrátit. Obvykle již do 15 nebo 21 dnů.
  • peníze vám dorazí na bankovní účet nebo přes poštovní poukázku a peníze si pak vyzvednete na České poště.
  • jsou koncipované jako půjčky před výplatním termínem
  • i přes vysoké úroky si je překvapivě bere docela dost lidí.
  • Za každých půjčených 1000 Kč většinou zaplatíte úrok okolo 200 Kč.
  • za pozdní splacení jsou tam velké pokuty a sankce