Soukromé půjčky od lidí jsou půjčky mezi soukromými osobami. Nejčastěji si tak půjčují lidé v rodině a blízcí kamarádi. Jsou však i lidé, kteří se na tom snaží vydělávat a vystavjí svoje nabídky na internetu atd.

Soukromé půjčky od lidí

Soukromé půjčky od lidí jsou půjčky, které probíhají mezi dvěma fyzickými osobami. Jedná strana peníze půjčuje to je věřitel a druhá strana si peníze půjčuje to je dlužník. Tyto dvě strany se dohodnou na podmínkách půjčky a uzavřou spolu písemnou smlouvu, někdy se spoléhají pouze na ústní dohodu. Ale vždy je lepší to mít pěkně černé na bílém, aby později nemohly vzniknout žádné dohady.

Nekomerční půjčky

Nekomerční půjčky bez úroků probíhají zejména v rámci rodiny, když si lidé pomůžou vzájemně v rodině, aby nemusely zbytečně platit vysoké úroky u finančních instituací. Ať už u banky nebo jiné finanční instituace. Pokud nemá v rodině nikdo dost peněz na půjčení, tak můžeme ještě oslovit kamarády.

Komerční soukromé půjčky od lidí

Existuje také komerční půjčky. Soukromé půjčky od lidí poskytují různé soukromé osoby, půjčují lidem normálně na úrok a mají to jako výdělek. Někteří lidé dokonce takto půjčují svoje peníze ve velkém objemu. Hledají pak lidi, kteří by si vzaly tyto jejich půjčky.

Soukromé půjčky od lidí: nabídky na internetu i v novinách

Nabídky na různé super výhodné soukromé půjčky od lidí najdete jak na inzertních půjčkových webech, tak také v inzertních webech, nebo dokonce na letáku jednohou supermarketu. Tito lidé se tak snaží přilákat co nejvíce lidí na jejich půjčky. Obecně jde ale říci, že tyto půjčky jsou obvykle velmi drahé a není dobré si je vůbec brát.