Každý podnikatel si jistě klade otázku, zda podnikat jako OSVČ, nebo vystupovat jako firma. První možnost je většinou vhodná pouze pro drobné živnostníky, nejčastěji v oblasti různých řemeslných profesí. Tito lidé tak pracují sami na sebe, často bez zaměstnanců a větších ambicí. Pokud to však vy myslíte s podnikáním skutečně vážně a máte vyšší cíle, je vlastní společnost určitě dobrou a také nezbytnou volbou.

Prestiž je důležitá

Pokud skutečně chcete, aby si vás vaši obchodní partneři skutečně vážili a pohlíželi na vás s respektem, je ideální založit si takzvanou evropskou společnost. Nutno však podotknout, že založení jako takové v sobě skrývá celou řadu úskalí. Je to velmi náročný proces, a to jak z hlediska administrativy, tak i času. K tomu všemu je nutné nastudovat si příslušné zákony a hlavně neudělat chybu. Jinak můžete celý proces absolvovat znovu.

Nechte si společnost založit

Pokud se na vlastní zakládání necítíte a přesto chcete evropskou společnost mít, určitě nemusíte zoufat. Můžete totiž využít služeb založení evropské společnosti. Stačí pouze dodat nezbytné informace o osobách, které budou ve společnosti figurovat, o jejím názvu, a dále již není nutné se o nic starat. Pouze čekáte, než vám bude společnost založena a následně kompletně předána, se všemi nezbytnými dokumenty. Pro vás to znamená především ušetřený čas, a v mnoha případech také peníze. Proč tedy zbytečně ztrácet čas s tím čemu nerozumíte, když je vhodné nechat to na profesionálech a volný čas raději investovat do užitečnější činnosti, například spojené s budoucím podnikáním.

Sídlo společnosti? Žádný problém

Při zakládání je samozřejmě nutné také vybrat vhodné sídlo. Když už se jedná o prestižní podnikatelskou formu, tak by s ní měla korespondovat i kvalitní lokalita. V tomto ohledu jsou nejvyhledávanější virtuální sídla v Praze. Právě hlavní město přináší celou řadu výhod ať už z hlediska zmíněné prestiže, tak z hlediska pravidelných kontrol na finančním úřadě. Díky mnoha zaregistrovaným podnikatelům totiž na pravidelné kontroly tyto úřady téměř nemají čas.

Ti, kteří nevědí, jak vlastně virtuální sídlo funguje, mohou navštívit web www.ready-firmy.cz, kde se požadované informace dozví. Stručně by se virtuální sídlo dalo charakterizovat jako plnohodnotná adresa označená názvem vaší firmy, kde jsou poskytovány veškeré zákonné i nadstandardní služby, a to i přesto, že zde není povinnost, aby zde byl kdokoliv z vaší společnosti kdokoliv přítomen. Oproti reálné kanceláři je tato možnost navíc mnohem levnější.