Úvěr na bydlení řeší financování vlastního bydlení. Nejčastěji se používá  jako úvěr na bydlení hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření. Úvěr na bydlení vám pomůže financovat vaše vlastní nové bydlení.

Úvěr na bydlení na vlastní byt či dům

Úvěr na bydlení slouží ke splnění svých snů o vlastním bydlení. Úvěr na bydlení může posloužit na financování nového bytu, rekonstrukci bytu, stavbu nového domu, koupi hotového domu či koupě domku. Každý má jiné sny a sní o jiném bydlení. Dnešní výběr na trhu realit je opravdu bohatý a každý si prostě najde to své, to co hledá.

Spočítejte si jaký úvěr na bydlení si můžete dovolit ?

Předtím než začnete obíhat jednotlivé hypoteční banky či stavební spořitelny, tak si spočítejte důkladně tolik přesně si můžete dovolit měsíčně splácet, podle toho také volte výši vaší výsledné hypotéky. Je to jednoduché – vemte si papír a psací potřebu a sepiště všechny vaše příjmy a výdaje. Tak si sestavíte finanční bilanci a můžete přesně vidět jakou měsíční splátku si můžete dovolit. Pak už můžete vyrazit do hypotečních bank či stavebních spořitelen.

Úvěr na bydlení pomocí hypotéky

Úvěr na bydlení se nejčastěji realizuje pomocí hypotéky. Hypotéka je účelová půjčka většinou poskytována na dlouhou dobu (obvykle 20 let – 35 let). Ručíte tou nemovitostí, kterou si chcete právě koupit. Hypotéky mají velmi nízké roční sazby, sazby se pohybují okolo 4-5 %, což jsou velmi nízká čísla. Na hypotéku je třeba mít však dostatečné příjmy, které potrvrzujete tím že donesete potvrzení o výši vašich příjmů. Aby vám byla hypotéka schválena, tak nesmíte mít žádný záznam v centrálním registru dlužníků.

Úvěr na bydlení ze stavebního spoření

Drouhou nejčastější variantou v České republice je úvěr na bydlení ze stavebního spoření. Stavební spoření je v Česku velmi oblíbené (po změnách se to možná změní) a má ho téměř každý. Hodně lidí ho využívá pouze na šetření svých peňez, ale můžete se z něj také velmi výhodně vzít úvěr na bydlení. Úvěr na bydlení ze stavebního spoření nabízí nízkou neměnou úrokovou sazbu. Opět za splacení ručíte svou nemovitostí.