Pokud je v současné době doporučovaný, a vzhledem k úrokovým sazbám i oblíbený úvěr, potom je to zcela určitě hypotéka. Ta je ideální možností, jak financovat nejenom koupi, ale třeba i kompletní rekonstrukci nemovitosti.

A tak je v zájmu každého, aby byl tento úvěr co nejjednodušší. Jako klienti však můžete zapomenout na obcházení bank a nebankovních společností, a složité studování ceníků a podmínek. Nyní je tu hypoteční kalkulačka, která vám najde tu nejvýhodnější hypotéku jednoduše, a online. V principu totiž porovná jednotlivé hypotéky na trhu, a jasně vám tak ukáže, která je ve všech případech ta nejlepší.

Na velikosti úroků záleží vždy

Můžete sice namítat, že desetiny úroků pro vás nehrají roli. V případě malých, sotva desetitisícových půjček je to možná pravdou. V případě několikamilionové hypotéky však roli hrají, a to velmi významnou. Vzhledem k částce se totiž mohou bez problémů změnit i na několik tisíc, které vy jako klienti buď zaplatíte na úrocích, nebo naopak ušetříte. A tak vás jistě potěší možnost, že zmíněná kalkulačka dokáže najít hypotéky, které začínají na příjemné hodnotě 1,99 procenta. A to je v současné době nabídka, která se rozhodně neodmítá. Toužíte-li postavit vlastní dům, koupit byt, nebo jiné kroky v souvislosti s plánovaným bydlením, je ta pravá doba, jak si zajistit jeho financování.

Už hypotéku máte? Nevadí, i vy můžete šetřit

Ačkoliv je porovnání hypoték určeno primárně pro nové klienty, smůlu nemají ani ti, kteří již nějakou hypotéku mají. Díky možnosti porovnání svých podmínek s ostatními totiž mohou zjistit, kolik mohou ušetřit, pokud se rozhodnou refinancovat. U hypoték totiž neplatí, že jsou nutně vázány na konkrétní společnost, ale je možné ji takzvaně přenést k jiné, která na ni nastaví zcela jiné podmínky – hlavně tedy sníží úrok. A vy tak můžete zjistit, o kolik to bude.