Půjčky jsou dnes běžnou součástí našich životů a podle posledních průzkumů si půjčuje více než 75 procent obyvatel vaší země. Pokud i vy hledáte tu nejvýhodnější a nejlepší, je třeba si nejprve ujasnit, k čemu ji potřebujete, a jak jste na tom z hlediska solventnosti. Velmi dobrý přehled poté může přinést portál CoolPůjčky.cz, díky kterému si nejenom vyberete tu pravou, ale zároveň máte možnost si o ni ihned požádat. A to samozřejmě z pohodlí vašich domovů.

Banka, nebo nebankovní společnost?

Tato otázka by měla být položena jako první, a to hlavně z toho důvodu, že obě možnosti mají své pro a proti. Hledáte-li co

Půjčky

Půjčky

nejlepší úrok a nevadí vám delší a složitější prověřování, běžte raději do banky. Naopak u nebankovních společností se setkáte s o něco vyššími úroky, ale velmi benevolentním schvalovacím procesem. Co mají poté obě možnosti společné, to je konkrétní nabídka, kdy máte jako klienti možnost půjčit si od desítek do stovek tisíc, na několik let, a to formou neúčelových půjček.

Porovnejte si jednotlivé možnosti

Udělat si tedy základní přehled dnes nemusí být nic složitého. V první řadě je třeba zmínit, že zajímat by vás měly nejenom úroky a RPSN, ale i rozsah částek, podmínky splácení, nebo požadavky na schválení. Díky srovnání půjček tak máte vše přehledně seřazeno, s možností filtrovat přesně takové půjčky, které budou vašim potřebám vyhovovat. Ideálním příkladem mohou být problémoví klienti, kteří hledají varianty, u kterých není během schvalování nahlíženo do registrů.

Půjčit si lze i pár tisíc

Ačkoliv většina lidí má s úvěrovými produkty spojeny jenom desetitisícové a vyšší částky, není pravdou, že neexistuje jiná možnost. Segment takzvaných mikropůjček, který dnes reprezentuje třeba půjčka Zaplo je totiž ukázkou toho, že si lze půjčit i několik set korun, nebo několik tisíc. Takové půjčky jsou poté správnou volbou pro každého, kdo je v krátkodobé finanční tísni třeba z důvodu opoždění výplaty, nebo nečekaného výdaje. A jejich hlavní priorita? Hlavně rychlost schválení, která netrvá déle než pár minut či hodin.